Waarborgsom en depositogarantie

Tekne kiralama işleminde her kiralama şirketi bir miktar güvence depozitosunu talep eder. Hasar meydana gelmesi durumunda sorumluluğunuz depozito miktarı ile sınırlıdır ve hasar, yatırılmış depozitodan daha küçük ise, gemiden inip karaya çıktığınızda paranın kalanını hesabınıza iade edilecektir. Depozitonuzu her zaman sigorta şirketlerinde sigortalabilirsiniz, böylece güvence depozitosunun yaklaşık %10 kullanarak hasar masrafları ödeyebilirsiniz. IHer iki durumunda hasar masrafları karşılamaya ilişkin müşterinin sorumluluğu depozito miktarı ile sınırlıdır.

Hasar durumunda sigorta, kiralayan ve gemi sahibinin müşterek sorumluğunda olan araçta meydana gelebilecek herhangi bir zarar veya hasarları kapsamaktadır. Genelde sigorta zorunlu olarak yaptırılmaktadır, fakat toplam güvence depozitosunun sigorta masrafları azaltmak için bazen isteğe bağlı olabilir.

Aşağıda belirlenen hususları bu tür sigortanın kapsamı dışındadır:
• kişisel yaralanmalar veya maddi zararlar (Kiralayan ve Misafirler için)
• üçüncü kişiler tarafından meydana gelen hasar (yat limanı, iskele, sinyal fenerleri, çevre)
• karaya oturma veya pervane etrafında halatların sarması (emin olmak için sigorta poliçenizi okuyun)
• İptaller (Hava koşullar veya diğer sebeplerden dolayı) – CDW (kaza hasarından feragat) hasar ve gemi işletme arasında farkı kapsar (lütfen, sigorta poliçenizi okuyun)

</ p>

Yazdırma notu:Bu metninin telif hakkı şirketimize aittir. Kopyalamak için izin, sadece herhangi bir yerde açıkça telif hakkımızı belirtip aynı sayfanın geri linki sitemize yerleştirilmek şartıyla verilir.